LiFePo4 akumulátor-pak 12V 15Ah

LiFePo4 akumulátor-pak 12V 15Ah

4 760,14 Kč
S DPH
Počet
Na objednávku

Popis

LiFePo4 pack 12V / 15Ah

Vybíjecí hodnoty: 40A kontinuelně, 60A špičkově po dobu 5 sec. Doporučené jištění rychlou pojistkou 70A

Nabíjení proudem 15A max.  na napětí 14,4V. Možno nabíjet klasickým nabíječem olověných nebo VRLA akumulátorů. Při dodržení maximálních hodnot vybíjení a nabíjení je maximální ohřev packu do 45 stupňů celsia. Pack je vhodný pro UPS s 24V baterií. Zejména je pak vhodný v kombinaci zdrojů 24V s funkcí UPS, například Meanwell, nebo Carspa, které hojně používají ISP poskytovatelé internetu.

Rozměry: 135x78x110 mm  

Hmotnost : 1,9kg

Balancer: Integrovaný 1000mA / 14,8-15.0V

Výrobce:  Lithiumbat

Akumulátorový pack LiFe v "blistr" provedení.

Všechny packy naší výroby jsou v provedení s balanční elektronikou. Balanční elektronika je s LED indikací stavu balancování jednotlivých článků. Proto je elektronika zalita průhledným silikonem s teplotní odolností 180 stupňů celsia, který zajišťuje mechanickou odolnost a současně umožňuje visuální kontrolu stavu balancování. Na vyžádání možno doplnit elektronikou s vizualizací podpětí (vybití)  článku pod kritickou hodnotu. Hodnota je definovatelná uživatelem a je třeba ji definovat před výrobou packu. Možnosti jsou 2,5V 2,7V a 2,8V.  Vizualizace pomocí LED. Jednotlivé články jsou odděleny kaptonem. Celý pack je uvnitř zalitý speciální vypěňovací hmotou s tepelnou odolností do 250 stupňů. Tato hmota se používá v drážním průmyslu a je certifikovaná na teplotu zpečení 350 stupňů. Tento celek je zavinut do skelné pásky, obalen smršťovací folií a zalit do silikonu. Díky tomu naše packy neobsahují žádné přímo hořlavé nebo ABS hmoty a podobně, čímž jsou určeny do náročných aplikací. Kabelové vývody jsou výhradně v silikonových kabelech o půřezu 24AWG až 8AWG. Konce kabelů lze opatřit konektory dle volby zákazníka. Nejčastěni osazované konektory jsou EC2,EC3,EC5, XT60, XT90 a konektory Anen. S příplatkem lze pospojování článků dimenzovat na proudové odběry až 70A kontinuelně a 90A špičkově.

Značení námi vyráběných baterií:

Všechny námi vyráběné baterie a akupaky jsou od 1.9.2018 pro jednoznačnou identifikaci při výrobě čipovány RFID nepřepisovatelným čipem. Ze seriového čísla RFID čipu je odvozeno i výrobní číslo baterie či paku. RFID čip je vložen přímo při výrobě těla baterie do formy a je tedy nevyjímatelný bez poškození baterie. Každý RFID čip - jeho seriové číslo je u nás archivováno a dokážeme tedy s jistotou určit, zda je baterie vyrobena od nás či nikoli. Důvodem je mimo jiné skutečnost, že se naše baterie objevily na českém trhu pod logem jiného výrobce ( takzvaně přebalené baterie).

Označení baterií se skládá následovně:  Technologie baterie / napětí/kapacita/  -  /kapacita ve Wh/X/Y/  přičemž:

X - je označení verze baterie  (A,B,C,D  a takdále)

Y - označuje typ vývodů  (F-faston, C-konektor)

Tedy příkladně označení LiFe1210-120AF je akumulátor LiFePo4 s napětím 12V, kapacitou 10Ah (120Wh) první verze (A) s vývody Faston

Rozdíl mezi verzemi:

A - první generace akumulátorů s balanční elektronikou bez možnosti vizualizace stavu článku uživateli.

B - druhá generace akumulátorů, které jsou vybaveny vizualizací stavu článků pomocí LED diod integrovaných přímo do akumulátoru. Někteří výrobci používají pro vizualizaci stavu baterie integrovaný bezdrátový interface a pomocí bluetooth je možné zobrazit stav baterie například přes telefon. Tato metoda se nám zdá být spíše obchodní trik, než praktická pomůcka. Pro jednu baterii je to vhodné, ovšem v bateriové sadě , kde je jich třeba 8 je to dost nepraktické řešení. Navíc onen bluetooth modul je elektronika, které stabilně odčerpává kapacitu baterie a nelze ji odpojit. Tím dochází k rizikům při dlouhodobém skladování (vybití a podobně). Naše elektronika je také permanentně připojena, ovšem její trvalý odběr v neaktivním stavu činí 150 mikroampér na článek. Tedy toto baterii nezatěžuje při dlouhodobém skladování.  Na baterii  je průhledové okénko s dvoubarevnými LED v počtu článků baterie. U 12V baterie je počet článků 4. Tedy 4 LED okénka. Je-li vše v pořádku a baterie je ve standardním provozu, není žádná led aktivní. V případě, že dojde k poklesu napětí článku pod stanovenou mez (standardně nastaveno na 2,5V), dojde z rozsvícení LED červeně. Zelená barva signalizuje aktivní balancer daného článku. Po dorovnání napětí článku pod 2,65V opět LED zhasne. Spodní hranici (červená) si může uživatel zvolit před výrobou elektroniky na zakázku. možnosti jsou 2,5V 2,6V 2,7V.

Naše baterie a akupaky nejsou vybaveny odpojovačem a záleží pouze na uživateli, zda použije adekvátní elektroniku pro zajištění úplného vybití baterie, což by vedlo k jeho zničení.

Detaily produktu

Parametry

Kapacita
15 Ah
Napětí
12 V
Přílohy
Ke stažení
12V 15Ah charakteristika

LiFe pack 12V 15Ah typická charakteristika

Ke stažení (325.59k)
Mohlo by vás také zajímat

Nasledujte nás na Facebooku